Způsoby, jak rychle a efektivně vyčistit koupelnu

Je to nepříjemná povinnost, k níž se téměř nikdo nehlásí dobrovolně. Existují však způsoby, jak zkrátit dobu čištění.

Žádné hrany, ochranné povlaky, bezkontaktní baterie

Všechny prvky koupelnového vybavení ovlivňují nejen jeho vzhled, ale také funkčnost. Již ve fázi návrhu interiéru bychom měli brát v úvahu vzhled, který bude při čištění bezproblémový. Při rozhodování o koupi toaletní mísy bychom měli věnovat pozornost modelům, které nemají vnitřní rám. Jeho nepřítomnost nejen usnadňuje čištění, ale také zvyšuje hygienu mísy. Není místo, kde se mohou hromadit a množit bakterie a mikroby, které jsou zdraví škodlivé. Propláchnutí takové mísy je také mnohem účinnější a je potřeba méně vody. Modely se dnes stávají běžnějšími, a proto – cena za ně není nepřiměřená.
modrá čistá koupelna

Pokud chcete ve své koupelně sprchový kout, je nejlepší zvolit model, který má speciální ochranný povlak s hydrofobními vlastnostmi. Díky tomu je čištění povrchu mnohem jednodušší a rychlejší. Jednou z nejnepříjemnějších aktivit je čištění a leštění baterie. Vyberme tedy model, který bude v tomto ohledu nejméně náročný. Patří mezi ně bezkontaktní baterie. Abyste si umyli ruce, stačí je přiblížit k výtoku. Vodní paprsek se spustí automaticky. A i když máme silně zašpiněné ruce, nemusíme se dotýkat povrchu kování. Výběr takového modelu také přináší další výhody. Senzorické modely umožňují významné snížení spotřeby vody. A je to také praktický produkt, zejména pro lidi s malými dětmi, kteří si ještě nedokáží pamatovat, aby vypnuly kohoutek.
lesklá čistá vana

Domácí řešení pro efektivní čištění koupelny

Jednou z nevýhod čištění koupelny je potřeba používat silné chemikálie. Jejich používání není příjemné. Můžeme je úspěšně nahradit přípravky, které jsou stejně účinné a byly vyrobeny z toho, co má prakticky každý doma. Jedním z nejčastěji používaných řešení je ocet, roztok vody a octa v poměru 1: 1. Pokud chceme odstranit vodní kámen, je nejlepší roztok zahřát, pak je ještě účinnější. Pokud nás vůně octa ruší, můžeme do něj přidat oblíbené éterické oleje. Účinným prostředkem, který dobře funguje při čištění koupelny, je soda. Citronovou šťávu lze také úspěšně použít.