Jaro, léto, podzim nebo zima?

Každé ženě nikdy nebudou slušet všechny barvy ve všech odstínech. Je důležité se řídit tím, jakou máme barvu vlasů, zda máme pihy, nebo jestli se opalujeme do hněda nebo do zlatava.
čtyři roční období

Dělení barev

Barvy dělíme dle ročních období:
●     Jaro: teplé barvy se žlutými podtóny
●     Léto: pastelové barvy, žlutá barva s jemným podtónem pískové barvy, ze studených barev světle modrá až tyrkysová
●     Podzim: hnědá, korková, cihlová až hořčicová
●     Zima: studené barvy, může si dovolit i syté tóny
oranžové listy

Jaký typ jsem já?

1.    Jarní typ: Pleť máte poměrně světlu až zlatohnědou. Opalujete se dobře a máte místy pihy na nose v hnědé barvě. Barva vlasů je blond, plavá až světle hnědá. Rty máte narůžovělé až více červené.
2.    Letní typ: Pleť máte velmi světlou s chladným podtónem až narůžovělou, případně s olivovým nádechem. Vlasy má letní typ středně hnědé až lehce popelavé. Ve vlasech Vám sluší jemné stříbřité odlesky v chladném tónu barvy. Rty máte povětšinou sytě červené.
3.    Podzimní typ: Špatně se opalujete a máte pokožku v barvě slonoviny až zlato-béžovém zabarvení? Jste podzimním typem! Vlasy máte v medových tónech, mohou se objevit i načervenalé odlesky, patří sem i typické zrzky. Obočí se může odvíjet podle barvy Vašich vlasů, nebo je mnohem světlejší. Nikdy není tmavší.
4.    Zimní typ: Vaše pleť je porcelánová, špatně se opalujete a máte spoustu pih v obličeji. Vlasy jsou tmavě hnědé až s namodralými odlesky. Při líčení volte barvy jako fialová, modrá, šedá a bílá. Nikdy to však s líčením nepřehánějte, zimnímu typu výrazný make-up nesluší!
kotníčkové boty

Rady, tipy, triky!

Pokud samotní nedokážete určit, jaký typ jste, doporučujeme zajít k odborníkům. Vaše kadeřnice nebo vizážistka Váš typ určí a doporučí Vám jak se líčit, jaké barvy nosit a na jaké barvy zase zapomenout. Jejich rady si můžete vzít k srdci, nebo na ně zanevřít. Samozřejmě, že každý může nosit všechny barvy a barvenou typologií se řídit nemusí. Pokud Vám však alespoň trochu záleží na Vašem zevnějšku, nebude na škodu si nechat od odborníků poradit.