Zachyceni v pohybu

Pořizování fotografií na památku je stále v kurzu, i když se fotografie spíše ukládají, než vyvolávají. My, co sportujeme nebo jsme nějak jinak aktivní, potřebujeme spíše kameru. Jen ta nás dokáže zachytit v pohybu a je schopna zachovat okamžiky, kterým se fotografie nikdy nevyrovná.
To všechno zvládne jedině outdoorová kamera. Podle jakých kritérií si ji máme vybrat?
kamera sportovní
Pro sportovní záběry je nejvhodnější taková kamera, která je lehká, má širokýúhel záběru a je odolná vůči vnějším vlivům a otřesům. Kameru lze upevnit na helmu, lze s ní surfovat, natáčet pod vodou nebo v jiných extrémních podmínkách. Některé kamery pro svou ochranu potřebují speciálnípouzdro, jiné jsou odolné i bez něj. Při poškození je lze dokoupit.
skok přes plot
Ke kamerám patří spoustapříslušenství, bez kterých bychom mohli použít kameru leda tak při rodinné oslavě. Proto v balení pravděpodobně najdeme různé držáky, popruhy nebo řemínky k upevnění na kolo, na ruku, na helmu, na stativ nebo na auto. Postupem času se naučíme kameru používat pro různé úhly pohledů a začneme se věnovat také kvalitě videa.
·         Pro natočení kvalitního videa je důležité rozlišení. Čím bude větší, tím lépe. Dnes ještě dost používané Full HD rozlišení se postupně nahrazuje 4K rozlišením.
·         Pro snadné vládání outdoorové kamery je lepší, když je vybavena displejem. Ne však každá kamera ho vlastní.
·         Souřadnice místa natáčení u dražších modelů zaznamenává GPS.
·         U outdoorové kamery je možná bezdrátová komunikace pomocí WiFi a Bluetooth. Umožňuje tak připojení k mobilním aplikacím, kde lze ovládat kameru nebo zkontrolovat záběry a sdílet na sociálních sítích.
technologie
Outdoorová kamera má také své nevýhody.
Většinou nemívá žádnou paměť. Každá je vybavena slotem pro paměťovou kartu a jen na nás záleží, jak velkou kapacitu zvolíme.
Výdrž bateriese pohybuje od 1–2,5 hodin podle použití funkcí. Dobijeme ji USB kabelem z powerbanky.