Chodba – vizitka každé domácnosti


V dnešní době je pro mladé lidi, kteří si pořizují samostatné bydlení, většinou jediným dostupným řešením menší byt. V okamžiku, kdy přijdou do domácnosti děti, stává se takový menší byt trochu stísněný a je potřeba využít na maximum každý možný prostor.

úložný prostor

Jedním z řešení je i modernizace chodby, která může poskytnout především dostatek úložného prostoru.

Návrhy chodby By Design vám pomohou uvést vaše nápady do formy, která bude realizovatelná.

chodba

A čím začít při začlenění chodby k plnému každodennímu využití?

• Chodba je většinou prostorem bez oken, a proto je potřeba ji v první řadě dodat dostatek světla. Lze si pomoci i tím, že všechny dveře, které v chodbě jsou, vyměníme za dveře s velkým podílem skla. V současnosti je výběr skel tak široký, že takové dveře se stanou i pěknou bytovou dekorací. Určitě se osvědčí i dobré a příjemné osvětlení. Místnost lze prosvětlit i světlou malbou zdí a světlým nábytkem.

• Podlaha by měla být praktická s jednoduchou údržbou. Chodba je první místnost, kam se vstupuje z venkovního prostoru, a tak vyžaduje častý úklid, aby se nečistoty z tohoto prostoru, který tvoří křižovatku domácnosti, neroznášely po celém bytě.

• Chodby mívají často ne příliš praktický tvar pro vybavení běžným nábytkem. Rozhodně zde pomůže nechat udělat nábytek přímo na míru a využít tak naplno každý prostor místnosti. Vhodným uspořádáním lze získat až překvapivě hodně prostoru, a i různé výklenky a zúžení, lze využít. Při zařizování je třeba dbát na to, že chodba musí zůstat pohodlně průchodná i pro přenášení věcí (nákupy, koš s prádlem atd.) a pokud jsou v domácnosti děti, musí se myslet i na bezpečnost a minimalizovat místa, kde by mohlo dojít ke zranění.

• Kromě praktické stránky je potřeba myslet i na estetiku a chodba by měla být i vkusná. Toho lze docílit několika dekoracemi a sladěním stylu s ostatním prostorem domácnosti.