Život venku od jara až do podzimu


S měnícím se klimatem, kdy málo prší a teplé a přívětivé období je prakticky od jara až do podzimu, se mnoho lidí z domů stěhuje trávit část dne na zahrady a dvorky. A aby byl takový pobyt příjemný, je potřeba si okolí domů trochu změnit.

Jednou z možností, jak si vytvořit příjemný kout pro posezení a odpočinek, je stavba dřevěné pergoly. Pergola může stát sama ve volném prostoru anebo můžeme vhodně umístit pergolu u domu Pergoly Trutnov, kdy nám vytvoří zastíněný kout pro zahradní nábytek nebo jen krásnou zahradní dekoraci při vstupu do domu. Určitě se osvědčí i pro zastínění terasy.

pergola u domu

Nabízené zahradní stavby jsou odborně řemeslně zpracované ze smrkového dřeva, které se pro takové stavby osvědčilo. Základem pergoly je pevná konstrukce ze zaoblených pevných lepených hranolů, které jsou ošetřeny tlakovou impregnací ekologickým produktem. Hranoly jsou lepené polyuretanovou pryskyřicí a jsou určeny pro venkovní použití, tomu odpovídá i jejich odolnost vůči přírodním vlivům.

Kompletní stavbu si můžete nechat upravit podle vlastních představ a také si ji nechat sestavit. Většina lidí ovšem volí variantu dodanou konstrukci si postavit svépomocí. Ke každé zakázce je podrobný návod k montáži, která nepotřebuje nějaké odborné znalosti a zvládnou ji i osoby s minimální zkušeností. K dřevěným dílům obdržíte i kompletní spojovací materiál a u výrobce si vyberete i kotevní patky. Konstrukci je potřeba po sestavení ještě natřít některým z přípravků na povrchovou úpravu dřeva.

pergola s vistárií

Potom už stačí vybrat si vhodnou zeleň, která vytvoří stín, dodá vůni a estetický dojem. Pergoly porostlé pnoucími rostlinami vytváří na zahradě stín mnohem dříve, než zasazený strom vyroste do požadované výšky. Podle druhu to trvá většinou 2-3 roky. O pnoucí rostliny se musíme náležitě starat, aby byly zdravé a plnily tak dekorativní funkci.