Asi všichni máme pocit, že se nic neděje, vše se zamlžuje

Pokud náš stát neudělá zásadní kroky k odvracení vysoké inflace, může podle nejčernějších scénářů nám všem hrozit chudoba. Ta se pokud se podíváme do minulosti naší civilizace, byla vždy spojena s hladem a nepokoji.

Ale není to jen vysoká inflace, ale také ohromná ekologická katastrofa. Čeká nás za půl roku další zima. Mnoho z nás ani neví, kolik zaplatí za topení a ohřev vody za zimu, která již uplynula. Vyúčtování většinou chodí poštou v podzimních měsících a pokud někdo sleduje skutečné pohyby cen energií na burze, už asi má topení dávno vypnuté. A kdo hodně topil, se bude velmi divit a nedoplatek bude to pro mnoho domácností velkým ekonomickým šokem. A v nastávající zimě budou totiž lidé místo plynem a elektřinou začnou
topit odpadem a vším možným. A bude zase inverze nazpátek.

hladový ekonom

Vše je spojeno také s naší ekonomikou. Ta se začala vzpamatovávat po problémech s pandemií a nyní se přidává to, že kromě energií stoupá cena pohonných hmot. A to se stává pro mnohé firmy a společnosti obrovským finančním problémem. Drahé pohonné hmoty prodražují vše, od potravin až po stavebniny.

investice do domu

Protože ekonomice věříme čím dál míň Americka-nebankovni-hypoteka tak bychom se my všichni občané měli připravit na svou vlastní ekonomickou situaci. Jak? Naše vydělané peníze díky výše uvedené inflaci ztrácejí hodnotu. Přitom se tvrdí, že nebude ocel, nebudou komponenty na výrobu automobilů, praček, ledniček a plno dalších věcí. Zde se doporučuje s některými nákupy neváhat, a to z důvodu, že buď nebudou k sehnání, díky nedostatku komponentů, nebo bude obrovský nárůst jejich cen. Tady jde například o investice do vybavení domu či bytu. Například pokud je již pračka nebo lednička zastaralá, neváhat a koupit novou. Ideální je také investovat do zateplení domu, ceny energií půjdou podle ekonomů ještě více nahoru. A pokud nejsou finance k dispozici, tak je zde jednou z možností požádat o půjčku u nebankovní společnosti. Tam to jde rychle, bez nějakých zbytečných kontrol v registrech nebo zkoumání výše vašeho příjmu.