Dohodněte se stěhovací firmou vhodný termín

Co si představujete jako vhodný termín pro stěhování? Víkend nebo pátek? Možná, že to skutečně proběhne v poklidu právě o víkendu, ale máme pro vás tip na jiné řešení, které je možná ještě poklidnější. Čím více je totiž kolem vás klidu a pohody, a čím méně chaosu vás obklopuje, tím lépe se bude pracovat i stěhovací firmě, a tím méně vám to všem sebere energie. Stěhování pak může proběhnout rychleji a ve finále i levněji. Zároveň vám zbude více času i sil na vybalování věcí a zútulňování prostředí, kde se pohybujete.

noční Praha

Naplánujte to na středu – pokud pomineme směnné provozy, většina lidí v produktivním věku pracuje od pondělí do pátku. Projevuje se to i na psychickém rozpoložení, které se den ode dne od sebe liší. V pondělí a v úterý je před námi dlouhý pracovní týden a to má určitý vliv na celkové vnímání psychické pohody, a jakmile se týden přehoupne do středy a čtvrtka, to vědomí, že je před námi už jen pátek a pak volné dva dny, dělá s lidskou psychikou doslova zázraky. Stěhování v Praze ve středu je i pro stěhovací firmu pocitově příjemnější, než pondělí ráno po dvou dnech volna, a pokud si vezmeme ve čtvrtek a v pátek dovolenou, bude to proces ještě snazší a pohodovější.

osvětlené Národní divadlo v Praze

Stěhování v neobvyklou hodinu – největší chaos ve městech a obecně na frekventovanějších silnicích je vždy v dopoledních hodinách. Odpoledne začíná slábnout automobilový provoz a téměř zcela utichá po setmění, resp. v nočních hodinách mezi půlnocí a pátou hodinou ranní. Bude-li ochotna stěhovací firma přistoupit na noční akci, využijte toho, protože v této době je kolem nás téměř absolutní klid. Spící lidé totiž neprodukují své leckdy hloupé nápady, tím pádem nám nevstupují do cesty a nemohou také nijak negativně ovlivnit stěhovací proces. Noční stěhování je také výrazně rychlejší díky minimálnímu provozu na silnicích, který nevytváří žádné kolony a zácpy.