Finance v podobě platebních karet

Platební karty jsou pro někoho z nás úplným zázrakem. Mnohdy totiž v naší peněžence nezabírají tolik místa , jako třeba papírové peníze. Rozhodně jsou lehčí, než různé drobáky, které má většina z nás rozházené v peněžence. Mohou mít ale i své nevýhody.
zlatá kreditka

Říká se, že platba kartami člověka nebolí tolik, jako když platí v hotovosti. Něco na tom opravdu bude. Díky tomu, že jsou platební karty považovány za bezkontaktní technologie, je s nimi placení opravdu hračka. Rozhodně jsou nákupy příjemnější, jelikož člověk vlastně nevidí, kolik zrovna utratil a jak peníze postupně mizí a jeho druhá peněženka se postupně zužuje. Pozor ale, aby vám nákupy za chvíli nepřerostly přes hlavu.
plná kapsa

Jsou zde ale určitá pravidla, která by měl každý plátce ať už kreditní nebo debetní kartou dodržovat. Jsou to tedy hlavně pravidla, která se týkají bezpečnosti. Jelikož jsou s nimi nákupy tak snadné, snižuje to naší ostražitost, čemu by tak být rozhodně nemělo. Bývá to totiž velká příležitost pro podvodníky.

Myslete tedy určitě na to, že jakmile dostanete kartu, je důležité si ji podepsat. Je to přeci váš majetek, no ne?
naditá peněženka

Rozhodně ji nikdy nikomu nepůjčujte. Pokud se dostane do rukou neoprávněné osoby, mohlo by se jednat o trestný čin.

Důležitá je také pravidelná kontrola karty. Pravidelně kontrolujte, jestli ji máte a jestli se nachází na vámi určeném místě a hlavně kontrolujte i to, jaký na ni máte zůstatek. Pokud byste našli nějakou nesrovnalost, měli byste okamžitě kontaktovat svou banku a situaci řešit.

Je toho ještě mnohem více z hlediska bezpečnosti, ale to bychom museli jednotlivé body vypisovat až do nekonečna. Je důležité, abyste se pečlivě starali o své věci. Určitě by vám nebylo příjemné, kdyby vám něco bylo odcizeno. Týká se to i platebních či debetních karet.

Pozor na ně.