Vyberte si ty správné vchodové dveře

Co se týče vchodových dveří, tak nabídka je v současnosti více než pestrá. Vybrat si můžete z celé řady dveří. Největší rozdíly jsou v materiálech. Záleží jen na vás, jestli dáte přednost klasickému dřevu, nebo modernější alternativám jako jsou hliník, respektive plast.
bílé dveře
1.      Dřevo – jedná se o materiál, který se běžně používá nejen k výrobě nábytku a interiérových dveří, ale rovněž i těch venkovních. Po vizuální stránce jde o surovina, která je rozhodně líbivá. Chcete-li mít co nejreprezentativnější vchod do domu, nemůžete si vybrat lépe. Menší problém je ale životnost takovýchto dveří, která nemusí být zrovna nejvyšší. Problém je, že dřevo rádo podléhá vnějším vlivům jako jsou voda a rozdíly v teplotě. Pro vchodové dveře ze dřeva je problematické hlavně střídání teplot, což je nejcitelněji znát hlavně v zimních měsících, kdy se doma topí a venku řádí mráz. Bez ochranných nátěrů se vám takové dveře poměrně rychle znehodnotí. S pravidelným ošetřováním vám ale mohou na druhou stranu sloužit opravdu dlouho.
2.      Hliník – moderní suroviny, která se dnes používá prakticky všude. Vyznačuje se vysokou odolností. A to nejen vůči různým klimatickým podmínkám, ale také proti mechanickému poškození. Dveře z hliníku jen tak někdo nepřekoná nebo nepoškodí. Hliník navíc nevypadá vůbec zle a pokud si pořídíte dveře i se zabudovanou speciální izolační vložkou, nemusíte se bát ani úniků tepla z interiéru. Každý rub má ale i svůj líc a v tomto případě je to poměrně vysoká cena.
modré dveře a okno
3.      Plast – i z plastu se vchodové dveře vyrábějí. Mnoho lidí tento materiál nemůže vystát, ale je potřeba si uvědomit, že není plast jako plast. Dveře z nekvalitního platu jsou na jedno brdo, ale pokud trochu zainvestujete, můžete mít i z tohoto materiálu kvalitní, vkusné a prakticky bezúdržbové dveře. Můžete je mít v moha barevných variantách.