Kryt pružin na trampolínu by na vašem nářadí neměl chybět

Trampolíny se dnes stávají běžným standardem vybavení domácností. Dokonce se prodávají i interiérové modely, které je možno využívat bezpečně i pod nízkým stropem. Nejčastěji se však jedná o velkoplošné nářadí o průměru větším, než 2 metry, instalované na travnaté ploše.chlapec při výskoku s létajícími balónky.jpg

Skákání pro zdraví a pro dobrou náladu

Skákání na trampolínách je druh pohybu, který si získal velkou oblibu po celé Evropě i v zámoří. Trampolínový boom zasáhl i Česko, velice rychle jsme si tento specifický sport oblíbili, zejména pro příznivé zdravotní dopady. Hopsání, ať už je prováděno jakkoli, navozuje dobrou náladu a účinně čelí stresu, co se na nás doslova valí ze všech stran. Mimochodem, právě stres je příčinou v podstatě všech chorob, zvláště nebezpečný je mírný chronický stres, kdy velmi strádají nadledvinky, neustále produkující kortizol a další stresové hormony. Špatně se pak tato tkáň regeneruje a díky hormonální nerovnováze mohou nastat i vážné zdravotní problémy.
Pořídit si toto nářadí je dnes velice snadné, v prodeji jsou desítky různých modelů v mnoha velikostech, obvykle opatřené ochrannými prvky.siluety <a href=https://www.lidovky.cz/foto.aspx%3Fc%3DA120202_113920_ln-fotbal-zahranici_mih%26foto%3DVLH40e7a7_SJS05_EGYPT_SOC.JPG tří postav při výskoku.jpg“ src=“https://kushitani.cz/wp-content/uploads/img_a358234_w1773_t1572451502.jpg“ style=“width: 639px; height: 426px;“>

Bez krytu pružin se neobejdete

Proč jsou ochranné prvky, jako je síť a kryt pružin na trampolínu https://www.goodjump.cz/kryty-pruzin, důležité? O potřebnosti sítě, která chrání před pádem z velké výšky do okolního terénu, není třeba se příliš zmiňovat, ale často bývá podceňován význam krytů pružin. Tento fakt také podporují sportovní klání zdatných cvičenců, co se pohybují na trampolínách obratně a sebejistě, a kde není nářadí ochrannými prvky vybaveno kvůli zvýšení atraktivity tohoto sportu.
Amatérské skákání však vyžaduje jiný přístup, často dochází k dopadům mezi rozevřené pružiny, a pokud nejsou opatřeny krytem z kompaktního PVC, může dojít k vážným poraněním kotníků a drobných kůstek chodidel. Sevřená noha mezi pružinami je namáhána velkou setrvačnou silou, kterou při doskoku podpoří i zemská gravitace, a úraz může mít i trvalé následky, někdy vážnější, než při lehčích úrazech např. při pádu z jízdního kola.