Jak ušetřit na cestách autobusem?

Hodně lidí v dnešní době jezdí autobusovou dopravou. Je to způsobeno i tím, že jsou na trhu známé značky, které nabízí komfortní a levné cestování, které je dostupné pro každého a můžete takto cestovat až do zahraničí. Jde vůbec ještě nějak ušetřit na nákupu jízdenky?
zlatá jízdenka 
Existuje možnost ušetřit?
Možná vás to překvapí, ale taková možnost opravdu existuje. Určitě jste si všimli, že se často stává, že čím méně je volných míst, tím se cena zvyšuje. Je to prakticky u každých cest, hlavně některých známých značek na trhu v autobusové dopravě. Jak tedy ušetřit? Nejlepší variantou je, pokud víte, kdy potřebujete někam jet. V tom případě si můžete lístky koupit hodně dopředu a razantně ušetřit. Není neobvyklé, že jízdenky, které kupujete před odjezdem jsou až o polovinu dražší než ty, které koupíte dopředu v předprodeji. Toto je velká možnost ušetření financí, navíc si zde můžete vybrat přesně to místo, které chcete. Pamatujte také na to, že sedadla u okna jsou často rychle vyprodaná. Jízdenky si dnes můžete jednoduše koupit přes internet, protože každý takový dopravce již tuto možnost nabízí, proto jí určitě využijte. Zaplatit můžete pohodlně platební kartou on-line. Ušetření je ještě výraznější, pokud tuto možnost využijete při cestě do zahraničí. Ušetříte až několik stovek korun, které můžete utratit za něco jiného.
modrý bus 
Věrnostní program
Někteří dopravci nabízí i možnost věrnostních kartiček. Zde je reálná šance na ušetření peněz. Máte tu totiž reálnou šanci ušetření při každé jízdě. Navíc můžete získávat i body za jízdy a tím si zajistit nějakou jízdu například za 50 % ceny nebo dokonce zdarma. Věrnostní kartičky jsou většinou vydané zdarma, ale pozor na jednu věc. Je potřeba si takovou kartu dobít částkou, z které následně budete platit vybrané jízdenky.
čárový kod 
Sice nám velcí dopravci nabízejí levné cestování, ale existují ještě možnosti, jak můžete ušetřit. Nebojte se využít takovou možnost a uvidíte, jak se vám to vyplatí. Určitě si zřiďte věrnostní kartičky, díky kterým ušetříte a můžete získat ještě další výhody.