5 způsobů, jak pozitivně ovlivnit atmosféru v bytě, nebo domě

Pusťte domů světlo a vzduch
 
V první řadě často větrejte, jak jen to venkovní teplota dovolí. Vše špatné musí mít kudy odejít. Důležité také je, byt nechat prostoupit denním světlem. Pokud jsou místa, kam se přeci jen světlo špatně dostává, je dobré zde umístit například svíčku, kterou večer zapálíte. Proto určitě nezapomínejte ráno před odchodem do práce, či školy roztáhnout závěsy.
  moderní byt
 
Čistota je půl zdravý
 
A v péči o váš domov to platí stejně tak. Udržujte si pořádek, ale samozřejmě do té míry, jak vám to vyhovuje. Nepořádek působí na lidskou mysl velmi depresivně. Tak nějak nás vyrušuje od činností, které chceme dělat, a navozuje negativní pocity. Rozhodně nehromaďte zbytečnosti, a věci které se nepoužívají. Podívejte se, co doma skladujete, a nepotřebné věci vyhoďte. Jsou to jen lapače prachu, a ty ničemu neprospějí.
 
 
Odstraňte ze svého domova mrtvé květiny
 
Ať už vám zvadly květiny ve váze, nebo snad pošly ty v květináči, obojí určitě rychle odstraňte. Vhodné není ani schovávat například jako památku kytici, kterou jste dostali darem, nebo jakékoliv jiné suché květy. Taková mrtvá květina nosí smůlu, a ulpívá na ní negativní energie. Vhodné jsou naopak rostliny v květináčích, čerstvé řezané květiny, které krásně projasní prostor, a dodají mu svěžest. Pokud chcete, můžete si zkrášlit dům také umělými květinami. To už je zcela na vás, co vám v daném prostoru nejlépe poslouží.
 
 
Vyhoďte rozbité věci
 
Jak se něco rozbije, a nelze to opravit, šup s tím pryč. Nefunkční věci jsou zbytečné, a zatěžují váš prostor. Co se tyká nádobí a keramiky, neměli byste si doma ponechávat ani takové kousky, které ještě slouží, ale jsou například popraskané. Takové nádobí, které má různé defekty způsobené používáním raději vyhoďte.
 
 uklizený byt
Přestěhujte nábytek
 
Pokud máte pocit, že váš domov potřebuje více pozitivní energie, můžete vyzkoušet pozměnit uspořádání nábytku. Prostor se tím změní a místa, která možná byla zakrytá, teď naopak může prozářit denní světlo. Snažte se vytvořit otevřený prostor, bez zbytečností. Pořiďte si nějakou novou dekoraci, nový kousek nábytku, nebo snad svítidlo. Určitě se v takovém prostředí budete cítit mnohem lépe.