Dřevostavby na klíč na Vysočině – to je krok k vašemu novému životu

Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Přibyslav, Hlinsko, Pelhřimov, Pacov, Telč, Slavonice – to jsou jedny z nejkrásnějších měst v naší zemi. Nachází se v rozsáhlé oblasti s názvem Českomoravská vrchovina, přezdívané jako Vysočina. Stačí se zaposlouchat do prvních tónů a slov skladby „Vysočinou“ od skupiny Plavci (Rangers) a pochopíte, že již v době reálného socialismu byla Vysočina vyzdvihována mezi vyhledávaná místa k rekreaci či trvalému pobytu. Kdo z vás se tu rozhodne žít, jistě nebude litovat, neboť ze sebe setřese stres, který vládne ve velkých městských aglomeracích takřka na každém kroku. A právě stres přispívá k značnému poškozování našeho zdraví a je příčinou předčasného stárnutí a civilizačních nemocí.

náměstí v Jihlavě

Dřevostavby na klíč Vysočina se mohou stát vaším novým domovem, jestliže jim dáte přednost před městskými byty. Můžete v tomto novém prostředí snížit náklady na bydlení na minimum mnoha způsoby, kupříkladu s vlastním zdrojem pitné vody, s vytápěním objektu dřevem v krbu či krbových kamnech, s přechodem ohřevu vody či výroby elektrické energie na solární panely a dalšími způsoby, jako je třeba využívání propan-butanu či čistého propanu na vaření, namísto veřejné přípojky zemního plynu.

košík plný hub

Na co bychom ovšem neměli zapomínat, je energie z tamního prostředí – z čisté přírody, nezasažené masivním průmyslem, jak to známe na Ostravsku a Karvinsku. Vysočina přímo sousedí s Novohradskými horami, Českou Sibiří a Třeboňskou pánví a to jsou další překrásná místa na výlety na kolech nebo autem. Vysočinou se dá také toulat pěšky, snadno tu zapomenete na každodenní trable, můžete odložit mobilní telefon a oželet přístup k Internetu, až se budete pohybovat ve Žďárských vrších, v okolí Nové Bystřice či na březích horního toku Sázavy. Uvidíte, že se vám tu bude líbit, a že byste své působiště nevyměnili za žádné jiné.