Skip to content

Co dokáže Philips Hue

Výrobce osvětlovací techniky Philips věnoval mnoho času vývoji speciální technologie, která umožňuje vytvářet různobarevné světelné scenérie a ovládat je pomocí aplikace v mobilním telefonu, případně dálkovým ovladačem.

inteligentní domácnost

Simulace slunečního svitu

Každý živý tvor se řídí biologickými hodinami. Nejvyšší aktivity dosahujeme v dopoledních hodinách, po západu slunce se pomalu připravujeme ke spánku a slunečnímu pochodu se také přizpůsobují naše vnitřní orgány, zejména srdce, mozek, játra a ledviny.  Tento proces nelze ošidit, stejně jako spánek. Bez dostatečné spánkové regenerace bychom nemohli přežít. Moderní civilizace však potlačila tyto přirozené pochody a každý den porušujeme přírodní zákony už jen tím, že vstáváme pomocí hlasového budíku. Budíme se pouze zvukem a organismus na tento stres reaguje šokem.
Technologie Philips Hue https://www.lightpark.cz/philips-hue/ tento proces výrazně mění tím, že simuluje západy a východy slunce a postupně zesiluje nebo zeslabuje intenzitu umělého osvětlení v místnosti. Zároveň s tím mění i jeho barvu, což je rozhodující pro tvorbu hormonu melatoninu. Probouzíme se nebo usínáme tedy přirozeným způsobem, stačí přesně navolit potřebný čas a parametry osvitu, který vstávání i usínání spolehlivě simuluje i v zimních měsících.   

kreativita

Hra se světlem a barvami

S technologií Philips Hue máte v ruce několik trumfů najednou. Máte k dispozici celé barevné spektrum (16 milionů barev) podobně, jako na paletě vašeho stolního počítače či notebooku nastavujete vzhled vašeho systému. S barvami lze pak libovolně kouzlit – měnit intenzitu světel, vytvářet plynulé nebo skokové barevné přechody, pomocí časovačů nastavit průběh různých „scén“ při sledování filmů, při poslechu hudby, nebo jen v průběhu návštěvy přátel, slavnostní večeře, Štědrého večera, narozeninových párty a mnoha dalších příležitostí. S využitím speciálního senzoru (Motion sensor) lze provádět tyto činnosti dokonce plně automaticky.

5/5 - (3 votes)