Sáhněte po materiálu, který vám ušetří práci

Jestliže se chystáte na stavbu pergoly, zahradního altánu anebo třeba i menší stavby, musíte si nejprve zvolit materiál, který na výrobu využijete. Díky dobré dostupnosti, snadnému opracování i přijatelné ceně patří k nejoblíbenějším materiálům na stavbu právě dřevo.
Dřevo je dobře dostupným stavebním materiálem, se kterým se navíc snadno pracuje. K tomu, abyste byli schopni postavit menší stavbu ze dřeva, nepotřebujete žádné speciální znalosti, ani dovednosti. Tím spíše, když si nakoupíte takový dřevěný materiál, který bude předem opracovaný.
Ideální volbou jsou kvh hranoly – hranoly, které se od běžného dřeva, jaké si zakoupíte na pile, výrazně liší.
smrkový les
Hlavní odlišnost spočívá především v tom, že kvh hranoly jsou kvalitně a důkladně usušené. A navíc také povrchově opracované.
Na problémy s neusušeným anebo špatně usušeným dřevem narazil již mnohý řemeslník. Takové dřevo se po čase tvarově změní – kroutí se, sesychá, praská. A to může působit mnoho komplikací, ať už tento nekvalitní materiál využijete v exteriéru anebo v interiéru. A zdaleka nejde pouze o estetické vady, ale třeba i o to, že se vaše stavba začne bortit.
Proto je mnohem lepší sáhnout po takovém materiálu, který vás v žádné situaci nezklame – nezmění svůj tvar, je pevný a odolný, má delší životnost.
hudebník před dřevěnou stěnou
Další velkou výhodou je i povrchová úprava kvh hranolů – kvalitní ohoblování. Nejenže tak ušetříte čas a námahu, kterou byste do hoblování museli vložit vy sami, ale také ušetříte i za materiál – koupíte si jej přesně v takové šíři a délce, o jakou máte zájem.
Suché dřevo a jeho hladký povrch zajistí, že při povrchové úpravě – ať už při natírání mořidlem, lakem anebo barvou, nespotřebujete mnoho prostředků – takto opracované dřevo není příliš nasákavé.
Jak je tedy vidět, tak kvh hranoly mají mnoho výhod, které vám vaši práci i stavbu usnadní, takže se z ní budete moci mnohem více těšit.