Skip to content

Nekonečný kolotoč diet

V dřívějších dobách nedostatku se člověk s velkým břichem považoval za šťastného, protože bylo vidět, že má dost peněz a dost fitness jídla. V dnešní době se karta obrátila a většina z nás prahne po úzkém pase a vyrýsovaném pekáči buchet na břiše.

Média nás každý den zahlcují dietami a speciálními přístroji, které nám mají pomoci zhubnout. Většina těchto diet je ale příliš drastická. Člověk jí vydrží jen několik dní, rychle ztratí pár kilogramů, ale poté se dostaví neúprosný hlad, a hlavně chuť na nezdravé jídlo. Přejíte se a naberete zase zpátky všechno, co už jste zhubnuli.

zdravé jídlo

Některé diety navíc vysloveně zakazují určité potraviny a tím vás připravují o živiny, které vaše tělo nezbytně potřebuje. Myslet si, že lidské tělo může fungovat bez tuků a sacharidů je hloupost. Tuky nutně potřebujeme, aby se v nich mohli rozpouštět další látky a taky aby si naše tělo mohlo vytvářet zásobu energie.

Teď nemluvím o tucích z přesmažených jídel, ale o tucích například z ryb, avokáda nebo ořechů a semínek. I sacharidy k životu nutně potřebujeme. Ty „rychlé“ nám dodávají okamžitou energii, díky které můžeme sportovat a efektivně pracovat. Pokud pochází z ovoce je to určitě lepší než z čokolády nebo ze zmrzliny. Ani komplexní sacharidy nesmíme zanedbávat. Proto jíst celozrnné pečivo, těstoviny nebo kuskus není určitě na škodu.

hubnutí

Podívejte se na další mýty o dietách na web Goodly fakta a mýty kolem redukčních diet. Než se do hubnutí pustíte, nastudujte si raději opravdová fakta nebo se svěřte do rukou odborníků. Také pamatujte na to, že hubnutí je komplexní proces, který trvá měsíce nebo i roky. Určitě by neměl trvat jen pár týdnů, tomu se vaše tělo nestihne přizpůsobit a skončíte brzy tam, kde jste začínali.

Přejeme vám hodně úspěchů na cestě za vaší vysněnou postavou. Nenechte se odradit menšími problémy během celého procesu a buďte trpěliví.