Místo, kde se odpočívá skoro samo

Našli jste oblibu v krásách sousedního Slovenska ale nějak nemůžete přijít na chuť jeho vysokým pahorkatinám a neustálé vysokohorské a náročné turistice, kvůli které sem obyvatelé naší republiky tak často a rádi jezdí? A slyšeli jste už něco o termálních lázních? Slovensko je bohaté na termální prameny, a tak najít v něm lázně s teplou vodou poskytující tělu blahodárné účinky není takový problém, jak by se mohlo zpočátku zdát. Nedaleko maďarských hranic se nachází městečko s velkou tradicí ale i turistickou návštěvností zvané Velký Meder. V městečku sice mnoho Slováků nenajdete, občanů maďarské národnosti je ale vzhledem ke své geografické poloze plné a jazyková bariéra s obsluhou ubytovacích kapacit či stravovacích zařízeních by neměla být problémem.

žena v sauně

Městečko nabízí mnoho různých ubytovacích zařízeních různých typů, a pokud jste milovníky apartmánu, zcela jistě by nemělo být problémem některý z nich zarezervovat, třeba již pro letní dovolenou v příštím roce. Jednou z mnoho výhod apartmánu Velký Meder je to, že zde naleznete nejen mnoho soukromí, ale často i více klidu než na frekventovaných hotelových chodbách. Jedinou nevýhodou je nemožnost zajištění stravy, což vám ale bohudíky nemůže zabránit ve zkoumání přilehlých restaurací a hledání té, která se nakonec ukáže jako stvořena právě pro vás.

wellness koutek

Jestliže už před blížící zimou přemýšlíte nad destinací dovolené v nadcházející sezoně, určitě nebude na škodu pouvažovat nad tímto malebným místem na samém okraji slovensko-maďarských hranic. Možná jste po přečtení tohoto článku objevili nové místo, které se může zdát jako stvořené pro vás. A tím, že není od našich hranic mnoho kilometrů vzdáleno není nutno se stresovat dopředu. Třeba zjistíte, že každá správná dovolená nemusí být nutně na pláži u moře, ale krásná a odpočinková místa jsou samozřejmě nejen u nás, ale i kousek východním směrem.