Jak šetřit vodou v kuchyni a při vaření

Jenže voda opravdu patří mezi věci, bez kterých bychom na naší planetě dlouho nevydrželi a je to zase právě voda v kapalném skupenství, která tvoří naši planetu ve vesmíru jedinečnou. Pokud člověk však vodou plýtvá, projeví se to nakonec nejen na přírodě, ale hlavně na složence s nedoplatkem, která pak může velmi rychle přistát ve stránce. A právě finance jsou jedním z důvodů, na který lidé většinou slyší a dokáží tak vodou konečně začít šetřit. A ono samotné šetření mnohdy nebývá vůbec těžké a omezující, jen je nutné najít ten správný návyk a držet se jej. Jak tedy můžeme šetřit vodou v kuchyni (nejen při vaření), kde se vody spotřebuje skutečně mnoho?

Velká designová kuchyně

Ještě před vařením je vhodné vybrat k této činnosti vhodné nádoby, protože určitě nemáte zájem zbytečně plnit vodou obrovské hrnce a poté ještě plýtvat energií při práci se sporákem. Na čem se však vodou rozhodně šetřit nevyplácí je omývání všech surovin, které budou k vaření potřeba a je nutné je takto očistit. K dobrému jídlu patří i dobré pití, jenže kdo má vždy chuť na sladkou limonádu nebo něco ostřejšího? Někdy si člověk vystačí jen s vodou a tu je lepší používat z kohoutku. Tím, že vynecháte balenou vodu, se mimo šetření vlastní peněženky postaráte také o šetření plastem.

Špagety rajčata bazalka

A když už jsme u toho kohoutku, dávejte si velký pozor na to, aby byl dobře utažený a nekapala z něj voda. Nejen, že je to otravné, ale také se to v konečném důsledku umí pěkně prodražit a možná bude lepší raději zavolat k vyřešení tohoto problému instalatéra nonstop, který se o to v případě nouze postará. A po dobrém jídle je potřeba také umýt použité nádobí. K tomuto účelu zvolte buď naplněný dřez nebo myčku, pokud jste jejími šťastnými vlastníky. Uvidíte, že vodou naplněný dřez vám mnoho vody ušetří a účinek bude prakticky stejný. Šetřit se však musí i s myčkou, kterou rozhodně nikdy nezapínejte v prázdném stavu, ale postarejte se o to, aby byla po zapnutí, pokud možno co nejvíce naplněná. Tak vzhůru do šetření!