Skip to content

Jak na výběr dětského oblečení

Přemýšlíte, co vše pořídit do výbavy svému miminku? Pak je určitě jako základ myslet na oblečení, jaké tedy správně vybrat, čeho se držet a jak nejlépe vybrat, tak aby se miminko cítilo nejlépe? Miminko se během dnes převléká klidně několikrát. Proto je dobré mít zásobu bodyček, triček, dupaček, kalhot apod. Ovšem myslete i na to, že kojenci z oblečení velmi rychle vyrostou. Proto si můžete udělat zásobu několik kusů oblečení i z větších velikostí. Až miminko povyroste, tak nemusíte rychle běžet něco hledat, ale pouze doma sáhnete po větším bodyčku. Doporučuje se tak při přípravě na mimino si udělat zásoby tak tři velikosti dopředu.

miminko

Také samozřejmě bude záležet, jak bude miminko velké. Uvidíte, že budete rádi, že jste si danou zásobu i větších kousků oblečení udělala už předem. Jde samozřejmě o to základní oblečení, jako je třeba kojenecké tričko dlouhý rukáv https://www.kojeneckeobleceni.cz/Kojenecke-tricko-dlouhy-rukav-c14_32_3.htm. Tam víte, že tričko unosíte téměř v jakémkoli počasí. Ale jinak se špatně odhaduje, jaké velikosti zrovna děti budou mít v určitém období. Takže třeba výbavu na zimu určitě předem nekupujte. Chce to mít opravdu doma tu základní výbavu triček, dupaček a kalhot, které se mění velmi často. Pro děti se dají sehnat různé krásné oblečky s dětskými motivy.

kojenec

Můžete si vše i sladit a koupit sadu oblečení se stejným motivem. Sady pro novorozence a kojence se dělají v různém počtu kusů oblečení. Tyto sady se skvěle hodí i jako dárek pro miminko či pro nastávající maminku. Ale je třeba myslet nejenom na barvu a vzor oblečení, ale také na jeho kvalitu, a hlavně na materiál. Dětská kůže je velmi citlivá, a tak je třeba brát oblečení z bavlny bez syntetických látek. Bavlna se také nejlépe žehlí na vyšší stupně. Také myslete i na prací prášky a aviváže. Hodně dětí má vyrážky i po různých avivážích. Na dětské oblečení vybírejte šetrné prací prášky, nejlépe přírodní produkty.