Skip to content

Všechno potřebné o oprávnění TIČR

TIČR A VŠE POTŘEBNÉ O NĚM

Co je to oprávnění TIČR, kdo ho musí oprávnění TIČR vlastnit? A kolik celá záležitost stojí ? to jsou otázky na které si v našem dnešní článku odpovíme.

Co je to oprávnění ? Jedná se o určitý druh dokumentu který prokazuje danou činnost podnikatelské osoby k montážím, opravám či revizím různých zařízení. Tento dokument je v právní záležitosti živnostenského či podnikatelského oprávnění a to podle §6 písmene c) zák. č. 174/1968 Sb. – Pro technická zařízení a také pro povinnost disponovat oprávnění dané podnikatelské činnosti.

Jak toto oprávnění mohu získat ? Tento dokument neboli oprávnění. Vydává a zajišťuj TIČR neboli Technická inspekce České republiky. Které po přijmutí žádosti od podnikatelské osoby či organizace usoudí zda má na toto oprávnění nárok či nikoliv.

Tičr logo

Jak si podat žádost ? Podání žádosti je velice lehká věc, vám totiž pouze stačí připojení k internetu a to z toho důvodu že tyto žádosti se podávají přes tzv. Webový formulář který se odesílá přímo na e-mail adresu pobočky TIČR. A poté pouze počkat na odezvu samotného útvaru TIČR.

Kolik toto prověření stojí ?

  • Prověření revizí EZ v rozsahu E4A – 3 600 Kč
  • Prověření revizí EZ v rozsahu E3A – 3 600 Kč
  • Prověření revizí EZ E4A + E4B – 4 350 Kč
  • Prověření revizí EZ E3A + E3B – 4 350 Kč

Kdo může získat oprávnění TIČR ? Oprávnění TIČR může získat osoba která řídí nějakou organizaci nebo podnikatelská osoba. Vždy však musí provádět práce v oboru elektro a podobně.

Oprávnění TIČR Revize-elektro-revtech.cz vám toto téma dokonale vysvětlí už jenom z toho důvodu že obdržely již několik oprávnění TIČR.

Ukázka oprávnění

SHRNUTÍ :

  • Oprávnění TIČR vám vydá technická inspekce České republiky
  • Můžete ho získat pouze v případě že jste podnikatelská osoba v oboru elektro
  • Vždy se potřeba si vše důležité připravit dopředu a pořádně promyslet aby se vám nestalo že vám toto oprávnění zamítnou protože i to se může stát.