Barbie na vozíku, s protézou či s kožní poruchou – netradiční panenky na trhu

Společnost Mattel učinila v roce 2009 svůj největší tah, když začala se sérií Fashionistas.
Na počátku však tato playline série obsahovala klouby a panenky vypadaly tradičně, tudíž s novodobou řadou mají společný pouze název.Barbie Mattel.jpg
 
            V roce 2014 vytvořil Mattel různé typy těl, které se inspirují těly dívek a žen v reálném životě.
Časem jsme tak dostali těla vysoká (tall), malá (small) a plnoštíhlá (curvy).
Velkou nevýhodou je absence kloubů.
 
            Každopádně nám tato série modelek nabízí za přijatelnou cenu širokou škálu všech tvarů, velikostí, tonů pleti, různých tváří či forem obličeje. Pestré oblečení, a dokonce i různé typy chodidel. Některé mají plochá chodidla.
 
            Tyto typy těl měly za úkol napravit špatnou pověst, kterou zapříčinil prodej super hubené panenky mladým dívkám. Jelikož v posledních letech si převážně matky dětí stěžovaly, že je Barbie špatným vzorem pro jejich dospívající dcery.
 
Několik měsíců se pracovalo i na pojmenování těl.
 
            Viceprezidentka značky, Evelyn Mazzocco, uvedla ve svém prohlášení: "Věříme, že máme povinnost vůči dívkám a rodičům odrážet širší pohled na krásu. Tyto nové panenky představují sérii, která se inspiruje děvčaty z celého světa. Děti si tak mohou vybrat panenku, která k nim promlouvá."
 
            Letos jsme se mohli seznámit s panenkou s odnímatelnou protézou nohy s tváří Neysa s hnědými vlasy a opravdu povedenou malbou.
 
            Na trh byly uvedeny dvě kloubové panenky Fashionistas s těly Made to Move. Tato děvčata jsou vyrobena ve dvou verzích – černoška s tváří Daya a modrooká blondýna Millie. Obě jsou na invalidním vozíku.Barbie Fashionistas.jpg
 
            Nové Fashionistas představily i unisex panenky s krátkými vlasy, vypadající spíše jako chlapci.
 
Novinkou pro rok 2020 bude například černoška s vitiligem, což je kožní porucha, která se projevuje vznikem světlých skvrn nepravidelných tvarů na kůži.
 
Nejočekávanější novinkou příštího roku v rámci playline série však bude Ken s dlouhými blond vlasy. Bohužel bez kloubů.